מדריך התוכנה של רונן

תיכנות, תוכנה,

התחלת פרוייקט ב MVC

ראשית נפתח את ה VS וניצור פרוייקט חדש:

פתיחת פרוייקט

עכשיו נקבל את המסך הנ"ל ועלינו לבחור ב: ASP.NET MVC 4 Web Application, למטה ניתן את שם הפרוייקט, מיקומו ונלחץ הבא וכעת נקבל את החלון הנ"ל:

2013-11-25_1158

לפני שנלחץ הבא בוא נבין מעט מה ההבדלים בין התבניות השונות:
Internet Application – הינה התבנית שעימה נשתמש הכי הרבה היות ו MVC נועד לסביבת אינטרנט והיא מכילה את מבנה מודול 3 השכבות ומבנה התיקיות השונות כולל מספר דפים סטנדרטיים ואלמנטים בסיסיים לניהול Membership (הרשאות חשבון). את התיקיות נראה בתמונה הבאה ונחלק הסברים.
אם נריץ את הפרוייקט נקבל כבר עיצוב מוכן כולל קטגוריות, אפשרות הרשמה וכניסה לחשבון.

Intranet Application – הינה תבנית ליישומי אינטראנט שמשמשים אירוגונים וגישה מתוך הארגון ולא מרשת האינטרנט ואת הרשאות החשבון היא מקבל מחשבונות Windows ולא מהרשאות Membership,
אך הבנה הלוגי וההיררכי שלה זהה לחלוטין לשל אפליקציית אינטרנט.

Basic – תבנית הכוללת את התיקיות הבסיסיות, גליונות CSS ואת הייסודות של MVC, אין בה את כל התיקיות והעיצובים שיש ב – Internet Application ולכן אם ננסה להריץ אותה נקבל הודעת שגיאה והיא מיועדת בעיקר למפתחים מנוסים בעלי העדפות משלהם.

Empty – תבנית ריקה לגמרי, בעבר תבנית זו הייתה פותחת פרוייקט עם מה שנקבל היום בתבנית Basic ומאחר ומפתחים התלוננו שהיא אינה ריקה מספיק הוסיפו את התבנית הזו והיא מכילה רק רכיבי קוד ומבנה בסיסי. מיועדת בעיקר למפתחים מנוסים בעלי העדפות משלהם.

Mobile Application – מכילה קישורים לספריית jQuery Mobile, ערכות תצוגה לנייד, ממשק משתמש שמותאם לצגי מגע.

Web API – מהווה מסגרת לבניית יישומים להרחבת שירותי HTTP, המבוססים על תקני אינטרנט באמצעות דפוסים מבוססים היטב. אינה כוללת מנגנונים לניהול Membership.

View engine – נבחר תמיד ב Razor בגלל הגמישות שבה כפי שהרחבתי בפוסט נפרד על כך.

Unit test – מומלץ לבחור באופציה זו כדי לבצע בדיקות ממוקדות או בדיקות יחידה.
בדיקות יחידה (Unit tests) הן בדיקות אוטומטיות הנכתבות על ידי מפתח התוכנה הבודקות יחידה בודדת של קוד – מחלקה (Class) או יחידה לוגית ללא תלות בגורמים חיצוניים.

מבנה פרויקט דיפולטי בבחירת Internet Application:

2013-11-24_1103

בקרוב אפרט מהי כל תיקייה בפרוייקט אבל מי שפיתח אתר בחיים יכול להבין כבר מהשמות.